Sistemlerimiz

Drenaj Suyu Dezenfeksiyon Sistemleri

NUF ünitesi, seralarda ve fideliklerde drenajdan çıkan gübreli suyu tekrar sisteme geri dönüştürmek için tasarlanmış doğa dostu bir dezenfeksiyon ve filtreleme sistemidir. MST HOLLAND, su ve gübre maliyetini en aza indirmek çevre ve doğayı korumak için filtreleme –dezenefeksiyon sistemleri kurmaktadır. 

Su, bitkiler için sağlıklı büyümenin önemli bir parçasıdır. Ancak drenaj suyunun yeniden kullanımı, bitkilerinizin sağlığını tehlikeye atabilecek ve potansiyel olarak riskli hale getirebilecek zararlı organizmalar içerir. NUF ve UV sistemleri hidrojen peroksit ile birlikte yapı taşlarına saldırarak tehditleri ortadan kaldırır ve organizmaların su ve karbondioksit gibi zararsız maddelere ayrılmasını sağlar. Bu dezenfeksiyon yöntemi, suyun bileşimini değiştirmeden arındırır. UV ve NUF drenaj suyunu dezenfekte ederek suyu güvenli bir şekilde yeniden sirküle eder ve gerektiğinde suyu sorumlu bir şekilde doğaya boşaltmanıza imkân sağlar.

Bu sistemler sayesinde drenajdan boşa giden pis ve gübreli suyu tekrar sera sulama sistemine geri kazandırarak hem yatırımcının kazanmasını hem de çevreyi korumayı sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde gübre ve sudan yıllık en az %30- %40 arasında tasarruf sağlamaktadır:

• Nuf Filtreleme sistemi
• Aqualux UV sistemi

NUF sisteminin yararları:
1. Büyüme için gerekli, olan sulama suyunun yaklaşık %98'ini sisteme geri kazandırır.
2. Temiz su maliyetinde tasarruf,
3. Besin ve gübre maliyetlerinde tasarruf,
4. Atık su bertaraf maliyetinde tasarruf,
5. Doğaya saygılı üretim
6. Çevreyi korur
7. Patojen, virüs ve mikrobiyolojik maddeler içermeyen biyolojik su akışı; kimyasallar, termal veya biyolojik işlemler kullanılmadan gerçekleşir.
8. Hastalıkların yayılması engellenir.

Tüm Sistemlerimiz

MST Holland

Telefon: (0242) 312 47 86
Email: info@mst-holland.com
Adres: Çıplaklı Mh. 2203. Sk.
No: 11 Döşemealtı - Antalya / Türkiye

Bizi Takip edin